По повод националния празник на Монголия – Наадам, се проведе тържествено събитие, организирано по покана на Нейно Превъзходителство г-жа Саяна Лхагвасурен, посланик на Монголия в Република България.
Сред специалните гости на събитието бяха децата от фолклорна група „Славей“ с ръководител Михаела Иванова към НЧ „Христо Ботев-1929″ – с. Церово, които представиха музикален поздрав към присъстващите. Те изпълниха песен на монголски език, с която впечатлиха гостите и допринесоха за празничната атмосфера. Изявата им беше посрещната с топли аплодисменти и заслужено признание за положения труд и уважението към монголската култура и традиции.
На събитието присъства Нина Копринджийска – заместник-кмет на община Своге, която от името на кмета Иванов изрази своята подкрепа към инициативите, насърчаващи културния обмен и приятелските отношения между България и Монголия. Присъстваха още Адриана Христова – председател на читалището и Христина Георгиева – секретар на читалището.
Празникът Наадам е едно от най-значимите събития в Монголия и символизира националния дух, традициите и културното наследство на страната. Участието на децата от село Церово в това тържество е повод за гордост и доказателство за значението на културния диалог и приятелството между народите.
