На 30 и 31 май България за първи път бе домакин на турнир от най-високия ранг в световното таекуондо – Grand Prix Series E6.
Над 1000 състезатели от 40 държави се събраха на едно място, за да премерят сили с най-добрите.
Сред тях бяха и шестима състезатели на Таекуондо клуб Кондор 2000 – Своге. Анди Владимиров спечели златен медал. Денислав Добринов също се изкачи на най-високото стъпало на почетната стълбичка. Александър Илиев, Димитър Петков и Еманоела Неделчева показаха характер, смелост и достойно представиха клуба и България.
След края на турнира дойде и голямата награда. Таекуондо клуб Кондор 2000 завоюва трето място в генералното класиране при юношите. Пред отбора останаха единствено националните селекции на Беларус и Хърватия.
И най-важното – Таекуондо клуб Кондор 2000 беше единственият български отбор, който се качи на почетната стълбичка.
Кметът на община Своге, г-н Емил Иванов, посрещна в общината победителите и техните треньори, като ги поздрави за постигнатия успех и им пожела още много бъдещи победи. Специални поздравления получиха треньорите Милен Панчев, Стилиян Стоичков и Димитър Дечев за техния труд и отдаденост. В знак на признателност състезателите подариха на кмета спечелената купа на отбора.
