В деня на християнския празник Свети Дух жителите на село Оплетня за поредна година приготвиха и раздадоха традиционен курбан за здраве. Празникът е свързан с честването Петдесетница, а Свети Дух е на 51 ден след Великден.
Хората от селото ежегодно спазват традицията, като организират и раздават курбан за здраве и благоденствие.
Поздрави от името на кмета на общината г-н Емил Иванов, поднесе Даниела Дакова, с пожелание за здраве, мир и благополучие за всички.
